Üdvözöljük a Budafóka SE honlapján.
Kérem iratkozzon fel Hírlevelünkre és látogasson el minél többször hozzánk!
2018-08-19 17:44:22

Még tombol a nyár, vége a táboroknak, de már elkezdődött a vakáció visszaszámlálása..... Pár hét a feltöltődésből, pihenésből, aktív nyaralásból.

Minden FÓKÁ-nak gratulálunk a nyári eredményekhez, sok szép sikernek örülhettünk! (pl. a hazai szezon végén - augusztus legelején - a BFSE a klublistán az összesített pontverseny 6. helyén áll,  és a nemzetközi viadalokon is remekül teljesítettek)

Azért vannak még feladatok és szeptember 3-án kezdődik az új szezon!

De addig is: HURRÁ! NYARALUNK!

2018-08-06 18:29:54

A hatvankettedik alkalommal megrendezett Serdülő Országos Bajnokságot idén Győrben, az Aqua Sportközpontban tartották meg, amelyen 86 egyesület 417 versenyzője vett részt. A július 25-28. között tartott eseményen a Budafóka SE úszói sok számban érdekeltek voltak, s végül több aranyérmet is bezsebeltek.

A nyitó napon a junior EB-n is remekelő Zombori Gáborért izgulhattunk, aki 100 m háton tarolt és szerzett aranyérmet 56:41-es idejével, több későbbi döntőt azonban lázas betegsége miatt kihagyni kényszerült a többszörösen éremesélyes fiú.

A második nap legkiélezettebb versenye a fiúk 400 méteres gyorsúszása volt, ahol Galyassy Szilárd került ki győztesként a szoros küzdelemből 3:58:96-os idejével, így szerezve meg első aranyérmét a versenyen. Szilárd számára azonban folytatódott a sikerszéria: a harmadik napon a 100 méteres gyorsot (52:16), a negyedik napon pedig a 200 méteres gyorsúszás számot (1:53:43) és a 100 méteres pillangót (55:22) nyerte meg. A Budafóka úszója három ezüst- (50 m gyors, 200m pillangó, 50m pillangó) és két bronzérmet is szerzett (800m gyors, 1500m gyors) egyéniben, csapattársaival Zombori Gáborral, Potesz Leventével és Győri Mikessel együtt pedig a dobogó második fokára állhatott a 4x100m vegyes váltóban szerzett eredményüknek köszönhetően, 4x100m gyors váltóban pedig a harmadik helyen értek célba.

Gratulálunk a fiúknak!

hír: Budafok-Tétény.hu

Egy táblázat a dobogós Fókáinkról:

2018-07-20 16:32:48 Budafóka XXII. SE. 24. hírlevél

Megjelent hírvelelünk 24., júliusi száma.
Iratkozz fel a jobb oldali boxban, hogy ne maradj le a következő számról sem!
A jelenlegit IDE kattintva olvashatod el.

2018-07-20 16:30:10

Zombori Gábor-t az októberben sorra kerülő Buenos Aires-i Ifjúsági Olimpiára, Galyassy Szilárd-ot a szeptemberi Eilat-i (ISR) FINA Junior Világbajnokság csapatába hívják a szövetségi kapitányok. Ha a MÚSZ Elnöksége rábólint a csapatnévsorokra, akkor idén újra ilyen két rangos nemzetközi viadalon úszhat két Fóka!

2018-07-10 21:57:06

Bomba formát mutatott Zombori Gábor a helsinki Junior Európa-bajnokságon! Horváth Tamás még csak 16 éves tanítványa egyéniben a hátúszó számokban remekelt, a hosszabbik távon majdnem megcsípte a dobogót.  A váltószámokban is kiúszta magát (a 4x100 m férfi gyorsváltóban a  legfiatalabbként úszta a legjobb időt: 50.38) és a 4x100 m mixed gyorsváltó reggeli tagjaként bronzérmet nyert! A 4x100 m mixed vegyesváltóban az előfutamokban legjobbja közelében teljesített, a magyar négyes a délutáni döntőben 5. helyen ért célba. Hasonló volt a férfiak 4x100 m vegyesváltója: 6. hely.